Izolacje z wełny mineralnej - producent wełny mineralnej | Climowool

Dlaczego warto zastosować wełnę climowool?

Climowool | Producent izolacji z wełny szklanej

Wybór materiału izolacyjnego musi uwzględniać zarówno obowiązujące normy i przepisy, jak i konkretne warunki związane z budynkiem. Rosnące ceny energii powodują, że istotnym elementem jest także szukanie oszczędności. Wybrane rozwiązanie powinno zapewniać komfort i spokój na lata. Wełna mineralna marki climowool spełnia wszelkie wymagania stawiane nowoczesnym rozwiązaniom izolacyjnym. Portfolio produktów zostało skonstruowane w sposób, który umożliwia Ci zarówno skuteczne ocieplenie nowego budynku, przeprowadzenie termoizolacji, jak i zapewnienie izolacji akustycznej domu. Poszczególne grupy produktów climowool służą między innymi do ocieplania oraz izolacji termicznej dachów, poddaszy i stropodachów, izolacji akustycznej ścianek działowych.

Zalety mineralnej wełny szklanej Climowool

Wełna climowool posiada wszystkie klasyczne zalety wełny szklanej. Przede wszystkim oferuje skuteczną izolację termiczną i niezależnie od temperatury zewnętrznej gwarantuje właściwy mikroklimat pomieszczeń  – ciepło zimą i komfortową temperaturę latem wewnątrz domu. Idealny klimat pod Twoim dachem jest możliwy! Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi. Odpowiednie rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne oraz aplikacja wewnątrz ścian działowych budynku skutecznie redukują hałas, zapewniając użytkownikom optymalne wyciszenie wnętrza.

JAKOŚĆ

Dzięki nowoczesnym procesom wytwarzania climowool oddaje do użytku produkt o najlepszych właściwościach izolacyjnych i mechanicznych- wysokiej sprężystości przy niskim ciężarze pozwalającym uniknąć nadmiernego obciążenia konstrukcji budynku. Nasza mineralna wełna szklana posiada optymalne parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej.

JEDNA Z NAJLEPSZYCH LAMBD W POLSCE

Mineralna wełna szklana KF32 to produkt posiadający jeden z najlepszych współczynników przewodzenia ciepła λD = 0,032 W/mK w Polsce, co czyni ją jedną z najcieplejszych wełen na rynku. Doskonałe parametry izolacyjności termicznej umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego co produkt standardowy. To wymierne korzyści dla Ciebie i oszczędność na ogrzewaniu Twojego domu zimą oraz na chłodzeniu latem.

NAJMNIEJSZA DEKLAROWANA TOLERANCJA GRUBOŚCI – T2

Dzięki rygorystycznym normom wewnątrzzakładowym, które są surowsze niż produktowe, climowool uzyskał najmniejszą deklarowaną tolerancję grubości – T2 – dla wełny mineralnej z włókna szklanego. Oznacza to z jednej strony, że materiał po rozprężeniu osiągnie deklarowaną grubość, z drugiej zaś – że jej nie przekroczy (dopuszczalne przekroczenie +15% lub +15 mm). Dzięki temu nie będzie ściskany w przegrodzie i uzyska optymalne warunki izolacyjne, a dalszy montaż przegrody nie będzie nastręczał problemów, jakie zdarzają się, jeśli produkt rozpręży się zbyt mocno (np. wybrzuszenie materiału w przegrodzie).

EKOLOGIA

Stosując produkty izolacyjne firmy climowool, dbasz o środowisko naturalne. Do produkcji naszych wełen używa się naturalnych surowców (piasek, surowce wtórne – stłuczka szklana), a ich eksploatacja przyczynia się w dużym stopniu do ograniczania zużycia energii. Poprawa efektywności energetycznej domów niesie zysk środowiskowy w postaci redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Budynki, które posiadają słabą izolację i są ogrzewane niskiej jakości paliwami to główne źródło smogu. Lepsze parametry termoizolacji mają zatem bezpośrednie przełożenie na jakość powietrza, którym oddychasz.

ZDROWIE

Stosowanie produktów climowool z mineralnej wełny szklanej zapewnia odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Dzięki oddychającym przegrodom oraz odporności wełny na grzyby i pleśń zdecydowanie zmniejszona zostaje możliwość pojawienia się różnego rodzaju alergii i chorób skórnych.

OSZCZĘDNOŚĆ

Wełny climowool to sprężysta izolacja o bardzo dobrych parametrach termicznych. Wykorzystując lekką mineralną wełnę szklaną climowool do izolacji dachu i w ściankach działowych, zdecydowanie zmniejszony zostaje ciężar konstrukcji nośnej i fundamentów, co obniża koszty budowy Twojego domu. Ponadto termomodernizacja przekłada się na realne oszczędności rachunków za ogrzewanie. Jest to szczególnie odczuwalne w momencie podwyżek cen energii, stanowi też dużą korzyść dla domowego budżetu w długofalowej perspektywie.

BEZPIECZEŃSTWO

Stosowane materiały budowlane ze względów bezpieczeństwa powinny być niepalne. Większość materiałów izolacyjnych przegrywa walkę z ogniem. Trzeba podkreślić, że specjalna technologia produkcji mineralnej wełny szklanej czyni z niej swoistego rodzaju tarczę, która może ochronić Twój dom przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Mineralne wełny szklane zgodnie z klasyfikacją ogniową posiadają klasę A1 – niepalne. Oznacza to, że nie mają wkładu w rozwój pożaru, nie powodują również rozgorzenia. Dzięki temu stanowią barierę dla ognia, pozwalając mieszkańcom bezpiecznie opuścić dom. Nie wydzielają trujących gazów, które są przyczyną większości ofiar śmiertelnych pożarów.

TRWAŁOŚĆ

Wełna mineralna stosowana jest w budownictwie od ponad 60 lat, a jej początek miał miejsce jeszcze wcześniej – w XIX wieku. Od tego czasu została już wielokrotnie zbadana i w dalszym ciągu jest testowana pod każdym względem. Produkty z mineralnej wełny szklanej climowool, dzięki nowoczesnej technologii zaburzania długich szklanych włókien, gwarantują trwałość przegrody i pewność, że po latach dalej będzie tak samo dobrym izolatorem jak w momencie montażu. Sprężysty materiał dzięki długim szklanym włóknom nie kruszy się i przez cały czas wypełnia izolowaną przestrzeń.

ŁATWY I BEZPIECZNY MONTAŻ

Produkty marki climowool cechuje wysoka jakość. Oprócz wysokich parametrów izolacyjnych dzięki zaawansowanej technologii są również łatwe w montażu. Zarówno izolacja dachu, jak i ścian działowych nie będzie dla Ciebie problemem. Materiały, dzięki swojej sprężystości lekkości i odpowiedniemu zaburzeniu włókien, można łatwo dociąć na wymiar i umieścić w izolowanych przestrzeniach. W przypadku zastosowania wełny DF33 i KF32  montaż mat nie wymaga dodatkowych mocowań. Produkt pomiędzy krokwiami układa się wyłącznie na lekki wcisk, co minimalizuje nakład pracy związany z jego montażem.

KOMFORT AKUSTYCZNY

Stosując izolację z mineralnej wełny szklanej climowool, która przy bardzo dobrej izolacyjności termicznej jest również świetnym izolatorem akustycznym, masz wpływ na hałasy z otoczenia na zewnątrz, jak i wewnątrz swojego domu. Dodatkowo stosowanie lekkich ścian działowych niweluje potrzebę ciężkich fundamentów, nie wymaga mokrych prac, a co za tym idzie, nie zwiększa wilgotności w pomieszczeniach.

Jaką wełnę mineralną wybrać?

Wełny climowool to materiał izolacyjny charakteryzujący się dużą sprężystością oraz unikalnymi właściwościami paroprzepuszczalnymi. Oddycha, utrzymując tym samym idealną wilgotność powietrza w budynku. Zastosowanie mineralnej wełny szklanej zapobiega gniciu drewna i powstawaniu szkodliwych grzybów. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas priorytetem. Sprężystość produktu pozwala na 7-krotną kompresję materiału z gwarancją powrotu do deklarowanej grubości. To znacznie obniża koszty transportu oraz składowania produktów, jak również ułatwia wnoszenie materiału na poddasze i jego przechowywanie w budynku do momentu montażu. Mineralne wełny szklane w rolce to gwarancja bezodpadowego wykorzystania produktu. Dzięki sprężystości wełny z włókien szklanych możesz idealnie dopasować i dokładnie wypełnić izolowane przestrzenie, niwelując przy tym mostki termiczne, co pozwala na znaczne i wymierne oszczędności. Nowoczesne laboratorium z wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów nie tylko wprowadza ulepszone technologie i innowacyjne rozwiązania, ale stoi również na straży całego procesu produkcyjnego, poczynając od surowców aż po gotowy produkt, aby każda partia produkcji spełniała wysokie standardy jakości. Jeśli chcesz zmienić zagospodarowanie powierzchni mieszkalnej, przesunięcie lekkich ścian działowych jest zdecydowanie łatwiejszym rozwiązanie niż wyburzanie ścian murowanych. Izolacja dachu mineralną wełną szklaną climowool i lekkie ściany działowe to rozwiązania akustyczne, zdecydowanie polepszające komfort życia bez wkładu dodatkowych pieniędzy.

 

Wybór produktów do izolacji powinien być zgodny z obowiązującymi normami i przepisami. Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule [link do artykułu o normach]. Ponadto rozwiązanie należy dostosować do danego budynku i konkretnych warunków. W doborze odpowiedniej kombinacji produktów pomoże Ci kalkulator climowool. Skorzystaj z narzędzia i wybierz optymalne rozwiązanie.

 

Nie ulega wątpliwości, że największe znaczenie dla profesjonalistów, którzy codziennie pracują z materiałami izolacyjnymi, ma oszczędność czasu i energii. To dlatego połączyliśmy najlepsze właściwości izolacyjne z łatwością obróbki. Struktura materiału została zaprojektowana w taki sposób, aby jego docięcie i dopasowanie było szybkie, a proces aplikacji trwał jak najkrócej. W przeciwieństwie do innych produktów izolacyjnych wełna climowool nie wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego możesz ją montować samodzielnie! Mineralna wełna szklana climowool jest wyjątkowo miękka, nietoksyczna, niepyląca oraz pozbawiona zapachu. Dbamy nie tylko o Twój komfort pracy, ale przede wszystkim o poczucie bezpieczeństwa.

 

Izolacje z wełny mineralnej - producent wełny mineralnej | Climowool

KOMFORT CIEPLNY I ZDROWY DOM NA DŁUGIE LATA!

Poznaj climowool

Obserwuj nas:

Ta strona używa plików cookies w celu podniesienia jakości jej użytkowania. Możesz wyłączyć cookies w swojej przeglądarce.